מק"ט: 674-149
מחבר: ויקאס סווארופ
מתרגם: דנה אלעזר-הלוי
הוצאה לאור: אחוזת בית
שנת הדפסה: 2013
מצב הספר: משומש כחדש
מחיר: ₪40

אפשרויות משלוח

איסוף עצמי
שליח לבית הלקוח(₪30)
משלוח לנקודת איסוף(₪15)
משלוח לחו"ל
ברכישה מעל ל-200 ₪ - המשלוח חינם

תקציר הספר

סאפְּנָה סינהָה היא צעירה שעובדת כמוכרת בחנות למוצרי חשמל בדלהי. משכורתה הצנועה מספיקה בקושי לקיום משפחתה הענייה. כשהיא פוגשת בסיום תפילה במקדש מיליארדר שמציע לה לָרֶשת את כס המנכ"ל של קבוצת אֵיי-בּי-סי – אם רק תעמוד בשבעה מבחנֵי חיים – היא משוכנעת שהוא מתבדח. אך כשהיא מגלה שמדובר בהצעה ממשית, היא מסכימה לאתגר, על אף חששותיה וחשדותיה. בשרשרת המבחנים שנקרית בדרכה, מסייע לה שכן נאה שבו סאפְּנָה מאוהבת בסתר.

 כל מבחן שסאפְּנָה עוברת הוא למעשה שיעור שבוחן לא רק את יכולותיה הניהוליות, אלא גם את סולם הערכים שעל פיו היא חיה. במהלך הרומן היא נתקלת בדמויות מכל מעמדות החברה ההודית: כוכבות בוליוודיות, כפריים עניים, שוטרים מושחתים ואוהבים תמימים. אך האם היא אכן תעמוד בשבעת המבחנים ותהיה מין סינדרלה מודרנית? ומיהו אַצָ'ריָה, המיליארדר המוזר שמפעיל אותה ומעורר את חשדותיה? מדוע הוא בחר דווקא בה, ואֵילו סודות גדולים היא צפויה לחשוף?

 כמו ב"נער החידות ממומביי" וב"תעלומה בשישה קולות" גם כאן טוֹוה ויקאס סווארוּפּ מעשייה צבעונית וסוחפת על כוחם של חלומות, על תעתועי הממון והגורל, ועל הצורך האנושי הבסיסי לדעת מי אנחנו ולאן אנחנו הולכים.

"הטיימס": "אגדה מודרנית [...] חומר ממכר".

"הסאנדיי טיימס": "לקולו של סווארופ יש איכות של קסם [...] רומן מעורר תקווה ומשמח".

"אינדיאן אקספרס": "מהנה ביותר [...] סווארופ טווה בחוכמה לסיפור עניינים בוערים שעל סדר יומה של הודו".

ויקאס סְווארוּפּ נולד ב-1963 בעיר אללהבּאד למשפחה של עורכי-דין ידועי שם. בתום לימודיו באוניברסיטת אללהבאד, הצטרף סווארופ למשרד החוץ ההודי, ומאז שימש בתפקידים דיפלומטיים בטורקיה, בארצות הברית, באתיופיה ובבריטניה. הוא נשוי ואב לשניים.

בזמן ששהה בלונדון כנציג דיפלומטי, ביקש סווארופ לנסות את מזלו בכתיבה של ספרות יפה. במשך זמן מה שקד על כתיבת "נער החידות ממומביי", שהיה לרומן הביכורים שלו. במהלך הכתיבה איתר באינטרנט כתובת דואר אלקטרוני של סוכן ספרותי בלונדון, ושלח אליו את ארבעת הפרקים הראשונים של הספר. הסוכן הגיב בהתלהבות, וסווארופ הוחתם מייד על חוזה.

מייד לאחר שראה אור, זכה "נער החידות ממומביי" לביקורות משבחות ולאהדת קהל הקוראים בהודו ומחוצה לה. בתוך זמן קצר היה הספר לרב-מכר בינלאומי, ונחשב לאחת ההפתעות הגדולות של הספרות ההודית בשנים האחרונות. הוא תורגם לעשרות שפות וזכה בפרסים ספרותיים יוקרתיים, בהם Boeke Prizeלשנת 2006 (פרס שזכו בו בין השאר מארק הדון על "המקרה המוזר של הכלב בשעת לילה", יאן מרטל על "חיי פיי", ואיאן מקיואן על "כפרה").

ב-2008 עובד "נער החידות ממומביי" לקולנוע וזכה להצלחה אדירה. הסרט גרף ארבעה פרסי גלובוס הזהב (התסריט, הסרט, הבמאי והפסקול), שבעה פרסי באפטא ושמונה פרסי אוסקר, בהם הסרט הטוב ביותר, התסריט והבמאי.

בד בבד עם המשך שירותו הדיפלומטי, כתב סווארופ את ספרו השני, "תעלומה בשישה קולות", שאף הוא ראה אור בעברית בהוצאת "אחוזת בית".

ספרים נוספים

תעלומה בשישה קולות
תעלומה בשישה קולות
מאת ויקאס סווארופ
אחוזת בית, 2009
יד שנייה
₪45
הבתולה מלודמיר
הבתולה מלודמיר
מאת יוחנן טברסקי
מוסד ביאליק,
יד שנייה
₪45
שמואל פלאטו שרון המעלית
שמואל פלאטו שרון המעלית
מאת סטיוארט בל
אורן,
יד שנייה
₪40
סימני חיים
סימני חיים
מאת אבירמה גולן
הקיבוץ המאוחד, 2008
יד שנייה
₪40
נפש אחת אחריך - שירים
נפש אחת אחריך - שירים
מאת דורי מנור
הקיבוץ המאוחד, 2019
₪74
העורב
העורב
מאת ג'ורג' מארטון,, טיבור מיראיי
טופז, 1978
יד שנייה
₪70
המהגרת
המהגרת
מאת מנג'ו קפור
משכל (חמד+ידיעות אחרונות), 2010
יד שנייה
₪49
מה שצריך לקרות
מה שצריך לקרות
מאת אורלי קראוס-ויינר
כתר, 2010
יד שנייה
₪40