מק"ט: 1-7000
מחבר: יואב לימור
הוצאה לאור: כנרת
שנת הדפסה: 2024
מצב הספר: חדש
מחיר: ₪98
כמות:

אפשרויות משלוח

איסוף עצמי
שליח לבית הלקוח(₪30)
משלוח לנקודת איסוף(₪15)
משלוח לחו"ל
ברכישה מעל ל-200 ₪ - המשלוח חינם

תקציר הספר

המתקפה על ישראל ב־7 באוקטובר היא הכישלון הנורא ביותר שחוותה מדינת ישראל מעודה. בשבת ההיא קרסו כל ההערכות וכל המערכות מול מתקפה קטלנית של החמאס שתוכננה היטב מבעוד מועד, וגבתה מחיר דמים מצמרר של כמעט 1,200 הרוגים, אלפי פצועים, יותר מ־250 חטופים, והרס חסר תקדים ליישובים ולתשתיות.

המתקפה הזאת תפסה את ישראל לא מוכנה: בשעת בוקר של שבת וחג, עם כוננות נמוכה, ועם אלפי אזרחים ומבלים שנותרו ללא הגנה מול אלפי מחבלי החמאס שפרצו לשטח ישראל בעשרות מוקדים במקביל, וטבחו ובזזו ללא רחם. המראות והסיפורים שזרמו מהעוטף היו בלתי נתפסים, והזכירו לרבים את השואה. צה"ל הגדול ומדינת ישראל כולה לא הצליחו להעניק לאזרחים בעוטף עזה את המצרך הבסיסי ביותר: ביטחון.

מתוך התופת הזאת ומול החידלון וההפקרה נצצו למרחוק מעשי הגבורה. אזרחים, חיילים ואנשי כוחות הביטחון וההצלה, גברים ונשים, מבוגרים וצעירים, יהודים ובני דתות אחרות – שלל אנשים שמצאו את עצמם ברגע אחד פועלים כדי להציל חיים. לעתים הם הצילו את החיים של עצמם, ולרוב גם חיים של אחרים, בני משפחה וחברים ואפילו זרים מוחלטים. חלקם שרדו, וחלקם שילמו בחייהם.

בספרו גיבורים מביא העיתונאי יואב לימור את סיפורם של 80 מגיבורי השבת ההיא. דרכם הוא מספר את מה שקרה להם ולנו באותן שעות ארורות: את המחדל – ואת העוצמות שצצו ממנו, אשר יבטיחו כי גם משעתה הקשה ביותר תצא מדינת ישראל מחוזקת ומנצחת.

העיתונאי יואב לימור מסקר ב־35 השנים האחרונות את מערכת הביטחון. שימש בעבר כתב מפלגות במעריב, שליח בלונדון והפרשן הצבאי של העיתון, היה הפרשן הצבאי של ערוץ 1, ומשמש כפרשן הצבאי של ישראל היום. לימור מנחה תכנית בוקר ועורך סרטים דוקומנטריים בקשת 12, ומגיש תכנית ביטחון בערוץ i24NEWS. ספריו הקודמים, שבויים בלבנון (עם עפר שלח) ותמונת מצב (עם הצלם זיו קורן) היו רבי מכר. הביוגרפיה שכתב לימור על סגן ראש השב"כ לשעבר, יצחק אילן, החוקר, ראתה אור באחרונה גם היא בהוצאת כנרת־זמורה־דביר.

ספרים נוספים

רשימת שינדלר
רשימת שינדלר
מאת תומס קנילי
כתר, 1994
יד שנייה
₪50
הבלדה של אבו גרייב
הבלדה של אבו גרייב
מאת פיליפ גורביץ
עם עובד, 2008
יד שנייה
₪40
אוצר ברכות הנחושת-מהדורה מיוחדת מוקדשת בהוקרה למשפ
אוצר ברכות הנחושת-מהדורה מיוחדת מוקדשת בהוקרה למשפ
מאת אביב לבנת
משרד הבטחון - אגף השיקום, 1996
יד שנייה
₪80
ארוחות לתינוק ולפעוט
ארוחות לתינוק ולפעוט
מאת אנאבל כרמל
שבא, 1995
יד שנייה
₪40
וואבי סאבי: החוכמה היפנית למצוא שמחה בדברים הקטנים
וואבי סאבי: החוכמה היפנית למצוא שמחה בדברים הקטנים
מאת בת' קמפטון
תכלת, 2020
₪59.9
עשרת הדיברות לכישלון בעסקים
עשרת הדיברות לכישלון בעסקים
מאת דונלד ר' קיו
מטר (טריוואקס), 2011
יד שנייה
₪55